16. ročník celostátní soutěže v účetnictví Má dáti - Dal

Do finálového kola soutěže, které se konalo ve dnech 25. - 26. ledna ve Znojmě, se za naši školu probojovali Karolína Šteffanová a Viktor Horatius ze 4. ročníku oboru obchodní akademie.

První den studenti řešili příklady z jednotlivých účetních oblastí, druhý den odpovídali v rámci elektronického testu na teoretické otázky.

Ve velmi vyrovnané soutěži, které se zúčastnilo 100 studentů z 52 škol z celé republiky, se Viktor umístil na 28. místě se ziskem 132,75 b (max. 150 b) a Karolína Šteffanová na 36. místě se ziskem 130,5 b. Společným bodovým ziskem se oba zasloužili o celkové umístění naší školy na 14. pozici.

I když naši studenti na stupně vítězů nedosáhli, podařilo se jim úspěšně absolvovat certifikační zkoušku z předmětu ÚČETNICTVÍ I, Viktor s úspěšností  95 %, Karolína 94,5 % (hodnotila se pouze praktická část).

Ing. Hana Šťavíková

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 470x