Studijní materiály

Distanční výuka či podpora prezenční výuky bude od školního roku 2020/2021 probíhat v systému Google Classroom. Pro přihlášení použijte přihlašovací jméno a heslo stejné jako do školní sítě. Jméno je doplněno o @sosklobouky.cz a stejné heslo vám bude fungovat pouze tehdy, pokud jste si ho ve školní síti změnili po datu 24. 9. 2020. Teprve po tomto datu dochází k automatické synchronizaci hesel. V hesle nepoužívejte písmena s háčky a čárkami, tedy například č, ý nebo ů.

Nemůžete použít svůj vlastní Google účet, protože neuvidíte své studijní materiály, ale hlavně by z vašeho soukromého účtu nefungovaly některé pokročilé funkce Google Classroom, které budeme používat.

Při prvním přihlášení do Google Classroom vyberte, Go to the classroom a že jste student.

Vstup do Google Classroom

Díky tomu jste také dostali školní email a další služby, které jsou součástí Google suite. Zprávy doručované do této vaší nové emailové schránky jste povinni číst a reagovat na ně. Můžete si tyto zprávy nechat automaticky přeposílat na svůj dosavadní soukromý e-mail, nebo si můžete tento nový školní gmail účet přidat do telefonu jako další účet. Můžete si také nastavit, že do tohoto školního emailu budete mít snadný přístup z vašeho soukromého Gmailu. Je to v nastavení "Udělení přístupu k vašemu účtu".

Poznámky k používání Google Classroom:

  •  

 

 

 

 

Dočasně ponechán starý způsob distribuce učebních materiálů, používaný v loňském roce.

  1. Klikněte na odkaz se jménem učitele, zobrazí se jeho sdílený Google disk.
  2. Vybetre svou třídu a předmět.
  3. Zobrazte si pokyny učitele a pracujte podle nich.
  4. Ke studiu využijte připravené materiály.
  5. Výsledky své práce odevzdejte podle pokynů v zadání buďto mailem, nebo přímým zápisem do souboru na Google disku (pokud vám to učitel umožní).

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 23027x