Nejen lidé ztratili svůj domov

Sbírka na podporu zdecimovaného psího útulku v Hodoníně. Po zprávě, že útulek Hodonín byl plně zasažen bouřkou s tornádem, byla také MěSOŠ v Kloboukách zasažena vlnou solidarity.

Během pouhých dvou dnů, které nás dělily od konce školního roku, byla vyhlášena, zorganizována a úspěšně završena celoškolní akce na podporu útulku, který tornádo prakticky srovnalo se zemí.

Protože nezbýval čas k realizaci tradičního charitativního bazárku, bylo třeba přistoupit k okamžitému a rychlému řešení. „Snídaňové dny„  zpříjemnily všem studentům hektický a úklidový závěr školního roku.

Mezi prací bylo možné se občerstvit domácí limonádou, ochutnat s láskou pečené muffinky, s elegancí a bravurou usmažené palačinky a k dokonalosti dovedené cukrářské výrobky tajných rodinných receptur. Příchozí pak otevřeli svá srdce i peněženky a opět potvrdili známou pravdu o lásce procházející žaludkem. A protože naši studenti mají opravdu srdce, nespokojili se pouze s předáním  peněžního obnosu, ale v současné době evakuovaným pejskům poslali také ručně vyrobené hračky a osobní dopisy, které je po návratu přivítají v obnoveném domově.

Opět se podařila dobrá věc s nepředvídatelným a obdivuhodným výsledkem – celková výše sbírky pro psí útulek Hodonín činí 13 120 Kč. Obojí bylo předáno dne 30. 6. 2021 do rukou paní Šárky Krakovské ze ZOO Hodonín, která má útulek na starosti.

Děkujeme všem přispěvatelům i vedení školy, které akci plně podpořilo.  Děkujeme za podporu a pochopení  také všem provozním zaměstnancům, učitelům MŠ i kolegům našeho pedagogického sboru. Ze studentů zvláště díky celému dívčímu 2. ročníku, který akci vymyslel i „jistil“, i všem hladovým odběratelům, kteří se zasloužili o odbyt i nárůst finanční pomoci. 

Zapsala Mgr. Yvona Křížová, Ph.D.
Fotografovala Mgr. Blanka Danielová
Plakát vytvořil Bruno Dirbák

Pomoc útulku

Pomoc útulku

Pomoc útulku

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 857x