Zájezd do Londýna a Oxfordu

Ve dnech 24. 1. - 27. 1. 2023 se naše škola opět zúčastnila zájezdu do Londýna a Oxfordu. Někteří studenti byli před cestou velmi napjati, protože jsme se do Anglie dopravovali letecky, což byl zážitek zejména pro ty, kteří letěli poprvé.

Ihned po příletu jsme se ubytovali v hotelu Bluedaws v centru Londýna přímo u Hyde Parku a vydali jsme se na odpolední prohlídku města spojenou s vyhlídkou z London Eye, asi nejnavštěvovanější atrakce celé metropole.

Druhý den jsme pak odjeli vlakem do Oxfordu, kde jsme okouzleni historickým městečkem navštívili mimo jiné i známou Christ Church College, kterou proslavila série filmů o Harrym Potterovi.

Londýn

Třetí den se nesl ve znamení poznávání notoricky známých londýnských památek jako je Buckingham Palace, Tower of London, London Bridge, St. Paul´s Cathedral a tento den jsme zakončili návštěvou National Gallery na Trafalgar Square, kde jsme se kochali prohlídkou významých děl světoznámých umělců.

Poslední den naší exkurze byl zakončen příjemnou procházkou po Kensington Gardens, kde se nachází nádherná pozlacená socha prince Alberta, manžela královny Viktorie, a také Royal Albert Hall, která je známým místem konání koncertů vážné hudby.

Londýn

Jak už tomu v Anglii bývá, počasí bylo nevyzpytatelné a každou chvíli se měnilo. Byli jsme také znaveni dlouhými procházkami po městech, ale to nás neodradilo od toho, abychom si zájezd užili.

Text: Mgr. Veronika Krůzová
Foto: Milan Koubek

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 648x